Ćmielów wczoraj i dziś
1999-2019
strona prywatna
Marek  Terczak

Artykuły z działu historia

Ćmielowskie dzieci na starych fotografiach

Super User
Odsłony: 293

Niektóre fotografie intrygują, zmuszają do zastanowienia, spojrzenia a te stare jeszcze przenoszą nas w czasie… Z okazji Dnia Dziecka pojawiły się stare zdjęcia ćmielowskich pociech, uchwyconych w czasie zabawy, spaceru. Wtedy tacy młodzi a dziś większości z nich nie ma już z nami… Osobiście znałem tylko Pana Wiesława Młodnickiego. Był jak to się mówi „duszą towarzystwa”, pełen dowcipu i humoru. Zaprosił mnie do siebie aby się podzielić swoimi pamiątkami – wiedział, że interesowałem się ćmielowskimi archiwaliami. Cóż spotkanie przełożyliśmy kilka razy, na pewno o jeden raz za dużo…
Dzięki (tu składam gorące podziękowania) Pani Aleksandrze Płeszka i Pani Annie Mysiurskiej na tych magicznych zdjęciach z Rynku udało się zidentyfikować wszystkie postacie (opisy pod zdjęciami). Nadto Pani Aleksandra przysłała suplement do tych fotografii. Zdjęcia osób, które tam się się pojawiły z ich późniejszego życia:

Maria Przewłocka i Wiesław Młodnicki (pierwszy plan- rodzeństwo), Dionizy Szymla wraz z siostrą Romualdą (Musią) i Regina Kasprowicz.

Wiesław Mlodnicki i Maria Przewłocka (siostra), Barbara Wiedmied, Piotr Półtorak i bracia Koźbiał.


Musia (Romualda) Szymla-Rudawska z córką, matką Marianną i ojcem Franciszkiem Szymlą. (Na zdjęciu z Rynku stoi z bratem trzymają się za ręce).


Barbara Wiedmied i Dionizy Szymla. (Na zdjęciu z Rynku koło pompy po prawej wyższa z dziewczynek)

Kategoria: