Dzięki Państwa pomocy i licznym komentarzom wiemy, że opisywane dwa dni temu tajemnicze miejsce w ćmielowskim lesie to faktycznie leśniczówka i nie tylko leśniczówka „Do 1956r. było tam kilka budynków drewnianych, z których jeden pełnił funkcję leśniczówki, drugi gajówki, a pozostałe stanowiły bazę mieszkalną dla harcerzy ZHP Hufca Ostrowiec. W roku 1956 zakończyło się przenoszenie budynków (oprócz gajówki i leśniczówki) na teren Władkowic gdzie do dzisiaj stoją…” napisał Pan Jerzy Pasternak – były Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec, wieloletni myśliwy, postać znana wszystkim mieszkańcom Ćmielowa. Pan Jerzy przesłał też kilka zdjęć z obozu harcerskiego, który był organizowany dla harcerzy ZHP Hufca Ostrowiec. Pięknie dziękuje, wspaniałe zdjęcia i kawał historii o której nie miałem pojęcia. Zainteresowanych tą historią odsyłam do postu „Tajemnicza leśniczówka” i komentarzy pod nim.

Ognisko na obozie harcerskim, hufiec ZHP Ostrowiec 1957 r. leśniczówka Wrzawy. Za ogniskiem druh Kowalczyk Ryszard rozmawia z kucharką p. Winiarską. Ze zbiorów Jerzego Pasternaka.
Nad harcerzami (z prawej strony) pryzma kamieni wapiennych, pozostałość po fundamentach budynku drewnianego przeniesionego do Władkowic. Druh Ryszard Kowalczyk z lewej z proporcem. Obóz harcerski- hufiec ZHP Ostrowiec 1957 r. w nieistniejącej bazie Wrzawy. Ze zbiorów Jerzego Pasternaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *