Ćmielów wczoraj i dziś - Fabryki porcelany Ćmielów i Chodzież otwierają butik w Krakowie
  • .

  • .

  • .

  • .

  • .

Ćmielów wczoraj i dziś

Marek Terczak 2016

str 6


W Krakowie rusza w sobotę, 27 lutego pierwszy w Polsce salon Ćmielów-Chodzież. W butiku będzie można kupić najnowsze i historyczne wzory porcelany z Ćmielowa, Chodzieży i Ćmielów Design Studio oraz otrzymać pamiątkową filiżankę i porozmawiać o polskim wzornictwie. Gratką dla koneserów będą limitowane reedycje historycznych kolekcji, specjalne oferty promocyjne i upominki.

Londyn, Nowy Jork i Helsinki – to tylko jedne z kilku miast, w których w ubiegłym roku można było oglądać porcelanę z Ćmielowa i Chodzieży. Jej obecność na licznych wystawach i festiwalach designu świadczy o tym, że polska porcelana przeżywa swój renesans. Polskie Fabryki Porcelany odpowiadając na nowe tendencje i obserwacje zmieniającego się stylu życia, zaprezentują porcelanowe dziedzictwo w niekonwencjonalnej formie. Krakowski salon sprzedaży będzie ekspozycją zarówno tradycyjnej, ponad dwustuletniej porcelany z Ćmielowa i Chodzieży oraz najnowszych wzorów z Ćmielów Design Studio- jedynej w Europie tego typu pracowni projektowej pod opieką artystyczną ceramika Marka Cecuły.

- Zależało nam na tym, żeby nasz pierwszy salon w Krakowie pokazywał najlepsze wzory polskiej porcelany. Pojawią się w nim klasyczne kolekcje, a także najnowsze projekty. Butik znajduje się w lokalizacji od lat kojarzonej w stolicy małopolski z porcelaną. Chcieliśmy podarować temu miejscu nowe życie, a przez to stworzyć w mieście nową przestrzeń, w której będzie można porozmawiać o polskim wzornictwie i przyjrzeć się jego ewolucjom na przestrzeni lat – komentuje Inga Kamińska, prezes Polskich Fabryk Porcelany.

 

Czytaj więcej:Echo Dnia http://www.strefabiznesu.echodnia.eu/galeria/fabryki-porcelany-cmielow-i-chodziez-otwieraja-butik-w-krakowie

Foto - wczoraj i dziś

foto

OSP Ćmielów

pobrany plik

Znani Ćmielowiacy

znani

Facebook

Ćmielowska orkiestra

orkiestra