Ćmielów wczoraj i dziś - Wydarzenia
  • .

  • .

  • .

  • .

  • .

Ćmielów wczoraj i dziś

Marek Terczak 2016

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:247
Wczoraj:299
Tydzień:2152
Miesiąc:2828
Razem727833

odwiedza stronę:

3
Online

niedziela, 09 grudzień 2018 19:23

Dzięki życzliwości mieszkańców i przyjaciół naszego miasta udało się pozyskać i zachować w formie elektronicznej kilka cennych i ciekawych fotografii. Dziękując Pani Magdalenie Pożarlik, Stanisławowi Filolikowi i Zbyszkowi Czarneckiemu za udostępnione zbiory zapraszam do odwiedzenia galerii: http://www.cmielow.info.pl/foto/cmielow-wczoraj/nggallery/page/1

ochronka Ćmielów rok P. Pożarlik

Ćmielów tzw "Ochronka"

Jadwiga Wajsowa Janina Lipczyńska i Zdzisława Fiolik

Jadwiga Wajsowa, Janina Lipczyńska i Zdzisława Fiolik

szkoła na Przepaści 1957 r edited

Szkoła Przepaść - 1957 r.

Dom Katolicki ok 1997

Dom Katolicki przed Pożarem

Od ponad miesiąca wszystkich przejeżdżających po zmroku przez Ćmielów wita oświetlony kościół parafialny. Jeden z najcenniejszych zabytków naszego miasteczka nareszcie jest odpowiednio wyeksponowany i możemy go podziwiać również w długie jesienne wieczory. Podświetlenie kościoła jest zasługą Ks. proboszcza Czesława Gumieniaka, który starania o instalacje oświetleniową podjął już dość dawno temu. Teraz możemy podziwiać rezultat tych działań.

Kościół 2018bm

Kościół 2018cm

Kościół 2018a

 

JoaanaS

Według nieoficjalnych wyników drugiej tury wyborów samorządowych 2018 na burmistrza Ćmielowa: wygrała Pani Joanna Suska. Zagłosowało na nią 1968 mieszkańców. Joanna Suska będzie przez najbliższych pięć lat rządzić gminą Ćmielów. Na jej kontrkandydata Roberta Sobieraja zagłosowało 1448 osób. Gratulujemy wyników Pani Joannie, dziękujemy wszystkim kandydatom za merytoryczną i rzeczową kampanię wyborczą.

Gratulacje dla radnych, którzy zdobyli najlepsze wyniki w swoich okręgach. Skład Rady Miejskiej w Ćmielowie przedstawia się następująco:

KWW Ćmielów od Nowa

Katarzyna Nikodem 105 głosów

Ewelina Otolińska 87 głosów

Dariusz Maruszczak 113 głosów

Jerzy Sykała 91 głosów

Michał Szczęsny 81 głosów

KWW Joanny Suska

Zbigniew Kolasa 136 głosów

Piotr Małek 178 głosów

KWW Porozumienie na Rzecz Rozwoju Gminy Ćmielów

Halina Wójtowicz 152 głosy

Witold Pernak 100 głosów

Krystyna Zdonek 96 głosów

Jacek Bryła 75 głosów

KWW Grigora Szaginiana

Ewelina Cieślikowska 65 głosów

Własne komitety

Piotr Paszyński 126 głosów

Andrzej Bonarek 154 głosów

Józef Nowak 200 głosów.

Po wspaniałym koncercie "Zostań Aniołem w Ćmielowie" uzbierana została kwota: 14220 zł z licytacji, 11760 zł ze sprzedaży cegiełek. Łączna kwota- 25980 zł. Fotorelacja oraz dokładniejsze informacje kochani już jutro. Dziękujemy

anolycmielow

anolycmielow2

anolycmielow3

wyborya

Zbliżają się wybory samorządowe w naszej gminie. Serdecznie zapraszam kandydatów na urząd Burmistrza, kandydatów na Radnych Rady Miasta lub innych organów samorządowych do prezentowania swoich programów wyborczych. Zapewniam, iż wszystkie programy będę publikował (bez skrótów i poprawek) na stronie www.cmielow.info.pl. Mój adres mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jako pierwszy wpłynął program obecnego Burmistrza Jana Kuśmierza. Mam nadzieję przedstawić wkrótce pozostałe i zachęcam do lektury. ..WYBORY 2018..

czytanie 2a

8 września 2018 r. w murach Domu Kultury im Witolda Gombrowicza w Ćmielowie można było usłyszeć fragmenty "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. W pięknej scenerii, kolejny raz mieszkańcy Ćmielowa włączyli się w akcję Narodowego Czytania AD 2018. Na zkończenie czekał miły upominek - tort w barwach narodowych.

>>FOTO (dzięki uprzejmości Domu Kultury w Ćmielowie)<<

Lekturą Narodowego Czytania w 2018 roku jest Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. W dniu 2.09.2018 odbyło się w parku przy plebani czytanie ćmielowskie. Organizatorzy tego przedsięwzięcia to ĆMA (Ćmielowska Młodzież Aktywna), Stowarzyszenie "Ćmielowiacy", Akcja Katolicka przy wsparciu i pomocy ks. proboszcza Czesława Gumieniaka oraz Stowarzyszenie Miłośników Historii Ćmielowa. Za tydzień druga odsłona w Domu Kultury - zapraszamy. FOTORELACJA

czytanie b

Foto - wczoraj i dziś

foto

OSP Ćmielów

pobrany plik

Znani Ćmielowiacy

znani

Facebook

Ćmielowska orkiestra

orkiestra